כתבה בכלכליסט: חברת GES תקים מתקן לטיפול וטיהור מים בתחנת הכוח בחדרה

תאריך: 25/05/2020

חברת GES, אחת חברות המובילות בתחומי ההתפלה וטיהור המים בישראל , זכתה לאחרונה במכרז של חברת החשמל לתכנון והקמת שני מתקנים לייצור מים נטולי מלחים (מנ”מ) עבור שתי יחידות מחז”מ חדשות המוקמות בימים אלה ע”י חברת החשמל באתר תחנת הכוח אורות רבין בחדרה.

התקנת מתקני מנ”מ היא חלק מפרוייקט ענק המיושם כחלק מהרפורמה בחברת החשמל והיחידות החדשות שיוקמו, יחליפו ארבע יחידות פחמיות ישנות.

GES התקינה ומפעילה מספר מערכות לטיפול ולטיהור מים בתחנות כוח בישראל ובעולם. מדובר במערכות קריטיות לייצור מים נטולי מלחים אשר משמשים להפקת החשמל בטורבינות קיטור. שריפת דלק בתחנות הכוח הופכת את מים נטולי מלחים לקיטור (בלחץ וטמפרטורה גבוהים מאוד) אשר מסובב את טורבינת הקיטור שמייצרת חשמל. כדי לאפשר פעולה סדירה של הטורבינה, איכות מים נטולי המלחים חייבת להיות גבוהה ביותר עם כמות מזערית של זיהומים. על כך, תהליכי ייצור מים נטולי מלחים משלבים טכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום טיפול והתפלה רב שלבית של מים. טכנולוגיות אלו הן המומחיות של חברת GES אשר משנת 2010 הקימה מרבית ממתקני ייצור מים נטולי מלחים בתחנות הכוח ישראל.

מיכאל דיין , מנכ”ל GES : “זכיית החברה במכרז זה היא פרי מאמצים שאנחנו משקיעים הן בשוק בישראל והן בשוק הבינלאומי. הקמת המתקן בסטנדרטים גבוהים הנדרשים  ע”י חברת החשמל, הוא אתגר ושליחות עצומה מבחינתנו. אני גאה ש GES עמדה בדרישות חברת החשמל ובטוח בהצלחת העבודה על המתקן”

אודות GES:

חברת GES, בשליטת קרן ג’נריישן קפיטל , נוסדה בשנת 1988, והיא אחת מהחברות הוותיקות בישראל בתחום ההתפלה, טיפול במים ושפכים. בנוסף, מייצרת GES, מייבאת ומשווקת כימיקלים איכותיים לתעשייה.

קרן ג’נריישן קפיטל, קרן ההשקעות מהגדולות בישראל, משקיעה בעיקר בתשתיות אנרגיה וגז.

ל GES ניסיון מוכח בביצוע של פרויקטים מורכבים בארץ ובעולם וב-20 שנים האחרונות היא הקימה למעלה מ- 500 מתקנים בארץ ובעולם, כאשר חלק ניכר מהם אף מופעלים על ידה. החברה מציעה ללקוחותיה (תחנות כוח, מפעלים כימיים, פטרוכימיים ואלקטרוניים, מפעלי מתכת, מפעלי מזון ומשקאות, מפעלי קוסמטיקה ותרופות, מוסדות, רשויות ממשלתיות ועירוניות, גופים צבאיים ועוד) שירות מלא, הכולל את מכלול שלבי הפרויקט, החל מפיתוח קונספט, תכנון הנדסי מפורט, ייצור, הקמה והרצה בשטח, תפעול ואחזקה שוטפת של המתקנים.

  • המתקן לטיפול וטיהור מים בתחנת הכוח אורות רבין בחדרה צפוי לספק מים בתחילת 2021 ותקציב הפרוייקט מוערך בכ- 8 מליון ש”ח

קישור לכתבה